ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1631249
*
nr 163 1249
Spegel
kompletterad, förgylld, H100
Utrop:
800 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/8 12:09:35
1
600 kr
5/8 11:32:29
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad kompletterad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 163 1249
Spegel
kompletterad, förgylld, H100
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/8 12:09:35 | 1 | 600 kr |
5/8 11:32:29 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad kompletterad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53